Yeni bir amiral gemisi akıllı telefon, şık bir Pixelbook Go yenilemesi, bazı ev aletlerinde yapılan geliştirmeler ve kablosuz kulaklıkların canlandırılması, Google'ın Salı günü New York'ta düzenlenen yıllık donanım etkinliğini vurguladı.

             Image

Google'ın amiral gemisi akıllı telefonu olan Pixel 4 ve Pixel 4 XL'in sırasıyla 799 ABD Doları ve 899 ABD Doları tutarındaki en yeni modelleri, perakende pazarına başladıkları ilk günden itibaren tüm büyük ABD taşıyıcılarında kullanılabileceğinden daha geniş bir dağıtım yapacak.

Telefonlar, hareketi algılamak için yenilikçi bir radar çipi içerecek. Teknoloji, yüz kilidi açma gibi işlevleri hızlandırır ve ekranları kaydırmak ve zil telefonlarını susturmak gibi şeyler için çeşitli hareket komutları sağlar.

Forrester Research’ün ana analisti Frank E. Gillett, “Kısa vadede, el hareketi çok önemli, çünkü çoğu zaman elinizin altında olduğu ve dokunması kolay bir akıllı telefon üzerinde pek bir şey ifade etmiyor” dedi. , Cambridge, Massachusetts merkezli bir pazar araştırma şirketi.

TechNewsWorld’e yaptığı açıklamada, "Ancak, yüz binlerce insanın kullanacağı bir cihaza koyarak, bu hareketin işleri kontrol etmek için bir olanak olduğunu eğitmeye başlayabilirler" dedi.

Gelecekte, akıllı ekranlı Nest cihazlarını tanıttığı zaman Google için bu önemli olacak. Gillett, “Bu cihazlar için jest kontrolüne sahip olmak tamamen mantıklı” dedi.

“Mutfakta olabilirsiniz ve elleriniz yemekle ya da kirle kaplı atölyelerde dağınık olabilir” dedi. "Bu yüzden el hareketi akıllı ekranlara sahip cihazlar için mükemmel."

Reklam Amaç

Gizliliğe Odaklanın

Soli radar sensörünün kullanımı, Google’ın etkinlikte Pixel 4 sunumu sırasında Google’ın ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Sabrina Ellis'in dikkatini çekti.

"Soli sensörü, Pixel 4 etrafındaki ortamı algılayabildiğinden, gizlilik en baştan beri yerleşik olmalıydı" dedi.

Ellis, sensörün istediği zaman açılıp kapatılabileceğini söyledi. Açık olduğunda, tüm veriler telefonda işlenir. "Asla kaydedilmedi veya diğer Google hizmetleriyle paylaşılmadı."

Google Asistan, Pixel 4'te bir facelift aldı ve kullanıcıların verilerini daha iyi kontrol etmelerine izin verildi. Kullanıcılar Asistan'a etkinlik verilerinin bir hesapta ne kadar saklanacağını ve ne zaman silineceğini söyleyebilir.

Ellis, “Yalnızca Asistan'a, bugün veya bu hafta gönderdiğiniz her şeyi silmesini söyleyin. “Kontrol sizde.”

Bu büyük şirket etkinliklerinde gizlilik taahhütleri neredeyse yeganedir ve Austin, Teksas'ta teknoloji analisti ve danışmanlık firması olan Moor Insights and Strategy'in kıdemli analisti Mark N. Vena'yı gözlemledi.

TechNewsWorld'e yaptığı açıklamada, "Ancak, Google'ın tüketicilerin gizlilik konusunda daha fazla endişe duyduklarını açıkça tanıdığı için, bu gizlilik yorumlarının bugünkü duyurularda çok belirgin olmasına sevindim," dedi.

Vena, "Kesinlikle Google’ın doğru olan her şeyi yaptığını düşünüyorum." "Bazı açılardan Apple'ın liderliğini takip ediyorlar, ancak Google’ın da daha fazla teşhir ettiği, çünkü reklamcılık işleri federal hükümet tarafından yakından incelendi."

Kamera İyileştirmeleri

Pixel 4'teki kamera teknolojisi bir yenileme aldı. Ünitenin arkasında 12,2 megapiksel f / 1,7 ana kamera ve 16 megapiksel f / 2,4 telefoto vardır. Ön tarafta, 8 megapiksel özçekim kamerası var.

Google ayrıca amiral gemisi kameranın hesaplamalı fotoğrafçılık yeteneklerini de arttırdı. Örneğin, bir fotoğraf çekmeden önce atıcının ekranda HDR efektlerini görmesini sağlayan Live HDR + 'yı ekledi.

Google Seçkin Mühendisi Marc Levoy, "Bu yüzden sektörün en başarılı HDR çözümü şimdi gerçek zamanlı ve WYSIWYG" dedi.

Pixel 4'ün kamerası, kullanıcının kompozisyon sırasında kaydırıcı kontrolleriyle bir fotoğraftaki parlaklığı ve gölgeleri kontrol etmesini sağlayan çift pozlama kontrollerine sahiptir.

Öğrenmeye dayalı beyaz dengeleme, zorlu durumlarda daha gerçek renkler için Pixel 4 için tüm fotoğraf modlarında genişletildi.

Portre modu, kameradan daha ileri bir çekimde daha doğru derinlik oluşturabilmesi için geliştirilmiştir. Bu, portre modunu büyük nesnelere genişletir ve çekimde daha iyi bokeh oluşturulmasını sağlar.

Ek olarak, Night Sight daha iyi, astrofotografi repertuarına eklendi.

                                                   Image

Piksel 4 Gece Görüşü

Popular Science dergisindeki teknoloji editörü Stan Horaczek, "Pixel 3 akıllı telefondaki en iyi kameralardan birine sahipti, bu yüzden 4'ün de harika olacağına iyimserim" dedi .

Teknowest'e “Yeni iPhone 11 kamera gibi bir süper geniş yerine bir telefoto lens eklediler.” Dedi.

“Eklenen derinlik bilgilerinin portre modu ve simüle edilmiş alan derinliği efektleri için büyük bir fark yaratacağını düşünüyorum,” diye devam etti Horaczek, “İnsanların süper geniş perspektiften elde edeceğiniz eşsiz bakış açısını özleyemeyeceklerini merak ediyorum. Android telefonlar da var. "

Horaczek hesaplamalı bilgisayar işlemlerini "şaşırtıcı" bulurken, şirketten şirkete değişiklik gösterdiğini belirtti. “Bu yüzden Google’ın, Pixel 4’teki Kamera uygulamasına iki pozlama sürgüsü koymasından gerçekten hoşlanıyorum, çünkü resmi çektiğiniz gibi daha fazla etkileyebilirsiniz.

Pixelbook Fiyat Kesimi

Google ayrıca etkinliğinde yeni bir Pixelbook Go dizüstü bilgisayarı duyurdu. İnce ve hafiftir ve pil ömrü iyidir. Baz ünite selefinden 350 $ daha az satıyor.

Moor Vena, "Pixelbook Go, Google’ın Chromebook kategorisine olan bağlılığını artırıyor" dedi.

“649 Dolar’da Google’ın son Chromebook notebook'undan daha ucuz ve 13 inçlik Macbook Air veya Surface dizüstü bilgisayarlara mükemmel bir alternatif” dedi.

Google, etkinlikte Nest ürün serisinin de yenilendiğini açıkladı.

Üç mikrofon ve daha hızlı bir işlemciyle daha iyi ses ve daha iyi konuşma tanıma özelliği olan yeni Nest Mini'yi tanıttı. Ücreti 49 $ 'dır ve 22 Ekim'de satışa sunulacak.

Google’ın ev yönetimi hizmeti Nest Aware için yeni fiyatlar açıklandı. Artık her Nest cihazının servis için ayrı bir abonelik yapmasına gerek kalmayacak. Temel Nest Aware'e ayda 6 ABD Doları karşılığında sınırsız sayıda cihaz eklenebilir; Premium hizmet ayda 12 dolar.

Forrester Gillett, "Hizmetlerini düşüren ve hizmette bulunan kişilerin sayısını artırmak için daha fazla Nest cihazı içerecek şekilde değeri artırıyorlar, çünkü çok sayıda insan abonelik fikrine karşı direniyor." Dedi.

WiFi ve Kulak Bölmeleri

Google, WiFi yönlendiricisini üç yıl önce tanıttı, bu nedenle yükseltme düzenli görünüyordu. Yeni Nest WiFi, 269 dolara bir hoparlör ve mikrofon içeren bir ana yönlendirici ve uzak birime sahip olacak. Google ayrıca 349 dolara yönlendirici ve üç "puan" içeren bir paket satacak.

Piyasadaki diğer sistemlerle rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılsa da, Google’ın teklifinde büyük bir sakınca var.

Vena, "Yeni Android ve Apple akıllı telefonlarda standart hale gelen Wi-Fi 6 standardına geçememeleri ve bu tatil sezonunda gönderilecek tüm lezzetlerin yeni not defterleri haline gelmelerinin hayal kırıklığı yaratması" dedi.

"Bazı tüketicilerin, mükemmel genişbant hızları ve düşük gecikme süresi vaat eden en son Wi-Fi 6 kablosuz standardından yararlanamayacaklarını hayal kırıklığına uğrayacağını düşünüyorum" dedi.

Etkinlikte Piksel Tomurcuklarının duyurulmasıyla birlikte, Google, kablosuz Bluetooth kulaklık pazarında bir başka sorun daha yaşıyor. 179 $ 'lık fiyatlara sahip olan tomurcuklar gelecek yıla kadar mevcut olmayacak, ancak özellikleri davetliler.

Kulağa daha iyi oturması için silikon kulak uçlarına, Google Assistant'a eller serbest erişimine, ortam gürültüsünü toplayabilen ve hoparlör sesini ayarlayabilen algılayıcılara sahip, çenenizin sesini hareket ettirmek için hareket ederken algılayabilecek hüzme şekilli mikrofonlara sahipler. ve iç mekanlarda üç odaya ve dışarıda bir futbol sahasına bağlı kalabilirler.

"Bu özellikler," dedi Vena, "Buds 2'yi Apple'ın AirPod'lerine karşı çok çekici bir alternatif haline getiriyor."