Apple, en yeni iPhone modellerinde perdeyi yükseltti, yeni bir iPad tanıttı, saatini yeniledi ve Salı günü Kaliforniya'daki Cupertino'daki Steve Jobs Tiyatrosu'nda düzenlenen bir etkinlikte abonelik oyunu ve birinci sınıf TV hizmetleri için fiyatlandırma yaptığını açıkladı.

Image

Sunumun en önemli özelliği yeni iPhone dizilişi: iPhone 11 (699 ABD Doları), 11 Pro (999 ABD Doları) ve 11 Pro Maks (1,099 ABD Doları).

İPhone 11 altı renkte geliyor - siyah, yeşil, sarı, mor, kırmızı ve beyaz. 1,792 x 828 Retina ekrana sahip ve Apple'ın A13 Biyonik yongasında çalışıyor.

         Image

12 megapiksellik çift kamera sistemi hem geniş hem de ultra geniş bir sensöre sahip. Ultra geniş, geniş sensörden dört kat daha fazla gayrimenkul çekebilir. 2x optik ve 5x dijital zoom özelliklerine sahiptir.

Geniş modda, sistem f / 1.8 açıklığa ve ultra geniş, f / 2.4 açıklığa sahiptir. Gece modu, düşük ışık koşullarında geniş modda çekilen çekimleri geliştirir.

Hem geniş hem de ultra geniş modlar videoyu destekler. Modlar arasında geçiş yapmak, ekrana dokunmak kadar basittir.

Sistem saniyede 24, 30 veya 60 kare hızında 4K videoyu destekler; 30 veya 60 fps hızında 1080p HD video; ve 30 fps'de 720p video.

Ünite ayrıca telefonun önünde 12MP sensöre sahiptir. Artık sloganlı selfies için ağır çekim videoyu destekliyor.

Cambridge merkezli Massachusetts merkezli bir pazar araştırması şirketi olan Forrester Research'ün ana analisti Frank E. Gillett, "Bu özellik çok dikkat çekmelidir" dedi .

'Jawdropping' Demosu

Altın, boşluk grisi, gümüş ve gece yarısı yeşili olarak sunulan iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, farklı boyutlardaki paketlerde benzer özelliklere sahip. Pro, 2.436 x 1.125 piksel çözünürlüğe sahip 5.8 inç Süper Retina XDR OLED ekrana sahipken, Pro Max 2.688 x 1.242 piksel çözünürlüğe sahip 6.5 inç ekrana sahip.

Reklam Amaç

Telefonlarda geniş, ultra geniş ve telefoto kameralara, 2x optik yakınlaştırmaya ve 10x dijital yakınlaştırmaya sahip üçlü sensör sistemi bulunur.

Kamera sisteminin diğer özellikleri iPhone 11'e benzer.

Austin, Teksas’ta bir teknoloji analisti ve danışmanlık firması olan Moor Insights and Strategy’in kıdemli bir analisti olan Mark N. Vena, “Pro ile kamera tarafındaki parkın dışına çıkardıklarını düşünüyorum” dedi.

Teknowest'e “Apple yıllardır iPhone'u DSLR'ye alternatif olarak konumlandırmak için adımlar atıyor” dedi. "Yeni Pro telefonunda duyurdukları yetenek bu taahhüdün altını çiziyor."

Apple, sunumu sırasında, tipik olarak çoklu kamera açıları çekecek bir sahnenin, Pro Fi'de bir ekranda "FiLMiC" adlı popüler bir yazılım programı ile nasıl çekilebileceğini gösterdi.

Forrester'dan Gillett, TechNewsWorld'e yaptığı açıklamada, "FiLMiC demosu çırpınıyordu." Dedi.

“Apple, hesaplama amaçlı fotoğrafçılıkla her şeyi yaparken, optik mercek kullandığı için eleştirildi” dedi.

“Şimdi Apple her ikisiyle de daha iyisini yapabileceğimizi söylüyor. Size lensleri vereceğiz ve size en iyi hesaplama yazılımını vereceğiz” dedi. "Bu telefonlarla, Apple fotoğrafçılıktaki liderliğini koruyacak."

Yeni iPhone'lar Cuma gününden itibaren önceden sipariş edilebilir ve 20 Eylül'de gönderime başlaması beklenir.

Yeni iPad

Yeni iPhone programına ek olarak, Apple 329 $ 'dan başlayan yeni bir giriş seviyesi iPad tanıttı. Gillett, "Bu, iPad'lerin birkaç yıl önce olduğu yere kıyasla harika bir fiyat," dedi. “En ucuz tablet değil, ancak bu fiyat daha geniş bir yelpazedeki insanlara ulaşabiliyor.”

            Image

Gümüş, boşluk gri ve altın olarak sunulan yeni iPad, 10,2 inç - daha büyük bir Retina ekrana sahip ve Apple'ın Akıllı Klavyesini ve Apple Kalemini destekliyor.

Gillett, Apple'ın yeni iPad'de eski bir yonga kullanmasına rağmen, A10 alıcılarının eskime konusunda endişelenmemeleri gerektiğini belirtti.

“Apple'ın güçlü olduğu bir şey, eski işletim sistemlerini yeni işletim sistemleriyle destekliyor. Cihazı yeniliyorlarsa ve hala bu eski yongayı kullanıyorlarsa, birkaç yıl boyunca onu destekleyeceğini söylüyor, çünkü geçmişte uygulamaları vardı” dedi. açıkladı.

Gillett, "Çoğu insan için eski çip iyi olacak" diye ekledi, ancak süslü şeyler yapmaya çalışan insanlar için yavaş olacak. "

Yeni iPad, cihazda çoklu görev yapmayı kolaylaştıran geliştirmeleri içeren yeni iPadOS'u da çalıştıracak.

Hiç Uyumayan Bir Saat

Apple da saatini arttırdı.

Beşinci Seri Apple Watch hiç uyumayan bir ekrana sahip. Saatin önceki versiyonlarındaki ekranlar etkin değilken uyku moduna girmiştir. Şimdi zaman her zaman görüntülenir - ve pil ömründe bir azalma olmadan.

Yeni saatler 399 dolardan başlayacak; Cep telefonu için 499 dolar. Bu arada, Apple, Üç Seri saatlerin fiyatını 199 $ 'a düşürdü.

Gillett, "Bu son saat, Apple'ın giyilebilir ürünlerdeki liderliğini koruyacak ve geliştirecektir," dedi. “Hiç kimse, özellikle sağlık ve tıbbi araştırma alanında, sahip oldukları ekosistemi inşa etmedi”.

Sunumunda, Apple, veri toplamak için saati kullanacak üç yeni çalışma olduğunu açıkladı:

  • Michigan Üniversitesi ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan bir duruşma çalışması ;
  • Harvard Üniversitesi Sağlık Okulu ve Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından yapılan bir adet adet çalışması; ve
  • Amerikan Kalp Derneği ve Brigham ve Kadın Hastanesi tarafından yapılan bir kalp ve hareket çalışması.

Connecticut'taki Stamford merkezli bir araştırma ve danışmanlık şirketi olan 

Gartner'in

 kıdemli analisti Tuong Nguyen, “Bu çalışmalar, tüketicinin aklında Apple'ın güvenilir bir ortak olarak kurulmasına yardımcı oluyor” dedi .

Apple, saatinde sağlık değerini satan etkinliğinde iyi bir iş çıkardığını belirtti.

Nguyen, TechNewsWorld'e "Apple hayranı olmasanız bile gösterilen müşteri referansları ilgi çekici geldi." Dedi.

Oyunlar ve TV Şovları

Apple ayrıca yeni abonelik oyunları hizmeti Apple Arcade ve 1 Kasım'ı başlatacak olan premium TV hizmeti Apple TV + için fiyatlandırma yaptığını açıkladı.

Her ikisi de altı kişiye kadar olan bir aile için ayda 4.99 dolar. Arcade kullanıcıları, hizmet üzerinden indirilebilecek 100'den fazla özel oyunu denemek için bir ay ücretsiz servis alabilirler.

              Image

Apple TV + kullanıcıları, iPhone, iPad, iPod touch, Mac veya Apple TV.2 satın alarak bir yıl ücretsiz servis alabilirler.

Apple TV + bir dizi orijinal dizi sunacak:

  • Steven Spielberg'in ürettiği bir bilim kurgu antolojisi dizisi olan Amazing Stories ;
  • Sabah Şovu , Reese Witherspoon, Jennifer Aniston ve Steve Carell, kurgusal bir TV sabah şovu hakkında bir dizi;
  • Bkz , herkes oynadığı bir soykırımdan aşağıdaki kördür mantığına dayanan bir post-kıyamet serisi Aquaman'imi 'ın Jason Momoa;
  • Apple Keynote Tim Cook, Apple TV'de orijinal şovlar tanıtıyor
  • Küçük Amerika , Kumail Nanjiani tarafından üretilen yeni Amerikan göçmenlerle ilgili antoloji hikayeleri;
  • JJ Abrams'ın yapımcılığını yapan, gerçek hayatta söz yazarı, yazar ve aktris olan Sara Bereilles'in çaldığı müzisyen hakkında bir dizi Küçük Ses ; ve
  • Yardımseverler , muppetleri ve bilgisayar kodlamasını birleştiren bir çocuk programı.